![](https://syzoi.gr/wp-content/uploads/2024/04/SYZOI-apologismos-web-banner-02.png)
![Banner για το πρόγραμμα του ΕΣΠΑ 2014-2020, Ευρωπαϊκή Ένωση, Ευρωπαϊκά Διαρθρωτικά και Επενδυτικά Ταμεία](https://syzoi.gr/wp-content/uploads/2024/03/visual_id_ESPA.jpg)
![](https://syzoi.gr/wp-content/uploads/2022/06/tick-w-S.png)
15 Χρόνια
15 χρόνια μέριμνα ζωής για παιδιά με τύφλωση και πρόσθετες αναπηρίες.
![](https://syzoi.gr/wp-content/uploads/2022/06/tick-w-S-1.png)
Θεραπευτικά Προγράμματα
Εργοθεραπεία, Φυσικοθεραπεία, Λογοθεραπεία, Μουσικοθεραπεία, Αισθητική ολοκλήρωση S.I, Snoezelen, Οπτική Διέγερση, Ειδική φυσική αγωγή.
![](https://syzoi.gr/wp-content/uploads/2022/06/tick-w-S-2.png)
Εκπαιδευτικά Προγράμματα
Προγράμματα αυτόνομης διαβίωσης, Ειδική Αγωγή, Εξειδικευμένο πρόγραμμα πρώιμης παρέμβασης
Τμήμα νηπίων.
![Εικόνα με δύο χέρια που ενώνονται και κρατιούνται σφιχτά](https://syzoi.gr/wp-content/uploads/2022/07/hands-1024x858.jpg)
Στηρίξτε μας με μία δωρεά
Η στήριξη του έργου μας αποτελεί κινητήριο δύναμη για τη συνέχιση της προσπάθειάς που ξεκινήσαμε το 2007, να προσφέρουμε το μέγιστο δυνατό στα παιδιά μας.
Κάθε δωρεά ενισχύει αποκλειστικά τα θεραπευτικά και εκπαιδευτικά προγράμματα της Συζωής.
Μάθετε τα τελευταία νέα μας
- ΠΡΩΤΟΒΟΥΛΙΑ ΓΙΑ ΤΗ ΔΙΑΦΑΝΕΙΑ: Συνεργασία για το ΚΟΙΝΟ ΚΑΛΟΜε στόχο την ανάδειξη της διαφανούς και αξιόπιστης λειτουργίας τους, περισσότερες από 60 οργανώσεις της Κοινωνίας των Πολιτών προσυπογράφουν κείμενο θέσεων και αρχών. Η «ΠΡΩΤΟΒΟΥΛΙΑ ΓΙΑ ΤΗ ΔΙΑΦΑΝΕΙΑ: Συνεργασία για το ΚΟΙΝΟ ΚΑΛΟ», δημοσιεύει ένα κείμενο θέσεων και αρχών που στοχεύει στην ανάδειξη της σημαντικής τους συνεισφοράς στην ελληνική κοινωνία, αλλά και… Read More »ΠΡΩΤΟΒΟΥΛΙΑ ΓΙΑ ΤΗ ΔΙΑΦΑΝΕΙΑ: Συνεργασία για το ΚΟΙΝΟ ΚΑΛΟ
- Για 3η χρονιά το “Χαρισε Χιλιόμετρα” στηρίζει το έργο της ΣυζωήςΜε τη μεγάλη ανταπόκριση και στήριξη που έδειξαν παλιοί και νέοι φίλοι της Συζωής για ακόμα μια χρονιά, με πάνω από 725 μηνύματα, συγκεντρώσαμε και ξεπεράσαμε τον στόχο των 6.000 χιλιομέτρων σε 12 ημέρες! Στο πλευρό μας για 3η χρονιά ο μεγάλος υποστηρικτής της δράσης “Χάρισε Χιλιόμετρα στη Συζωή”, Elpedison… Read More »Για 3η χρονιά το “Χαρισε Χιλιόμετρα” στηρίζει το έργο της Συζωής
- Χάρισε Χιλιόμετρα 2024Η Συζωή σε προσκαλεί να στηρίξεις το έργο της και την υλοποίηση των εξειδικευμένων εκπαιδευτικών/θεραπευτικών προγραμμάτων της για παιδιά και έφηβους με διαταραχές όρασης και πρόσθετες αναπηρίες με έναν ξεχωριστό τρόπο: • Τρέξε ή περπάτησε όπου, όποτε και όσες φορές θέλεις,• κατέγραψε την προσπάθειά σου μέσω εφαρμογής/application στο smartwatch ή… Read More »Χάρισε Χιλιόμετρα 2024
- Απολογισμός 2023Διαβάστε εδώ τον Απολογισμό του 2023.
- Αποτελέσματα Λαχειοφόρου Αγοράς 2023-2024Πραγματοποιήθηκε σήμερα, Τετάρτη 14 Φεβρουαρίου 2024, στις 11:00, η κλήρωση για τη φετινή Λαχειοφόρο Αγορά, παρουσία δικηγόρου και στελεχών της Διοίκησης. Μετά από τη διαδικασία της ηλεκτρονικής κλήρωσης, τα αποτελέσματα είναι τα εξής: 1 Αυτοκίνητο CITROEN C3, 1.2 ΛΕΥΚΟ 18253 2 Kipos Hotel Ρέθυμνο Κρήτης – Διήμερη Διαμονή για 2 άτομα 04389 3… Read More »Αποτελέσματα Λαχειοφόρου Αγοράς 2023-2024
- Οι νικητές των δωροεπιταγών της Admiral Sport Shops του 8ου ΣΥΖΑΘΛΟΥΟι νικητές των δωροεπιταγών της Admiral Sport Shops του 8ου ΣΥΖΑΘΛΟΥ -290 – Ναταλί Κάμου -1034 – Βίκυ Χορτατσιάνη -908 – Αναστασία Σαρηγιαννάκη -387 – Παναγιώτα Παυλίδου -328 – Δημήτρης Λαχανάς -1303 – Νικολέτα Παντελακάκη -1091 – Φωτεινή Κοντογιάννη -1326 – Γιώργος Καρέκλας -707 – Ιωάννης Κιουρτσόγλου -779 – Μιχαήλ… Read More »Οι νικητές των δωροεπιταγών της Admiral Sport Shops του 8ου ΣΥΖΑΘΛΟΥ